KONST / Litografier / Litografi 8527085
*
nr 852 7085
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Litografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Skärgård, 4/40, motivets mått: 37 x 28
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 oktober 2013
kl 18:20:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 17:13:40
1
400 kr
8/10 17:15:44
2
300 kr
8/10 17:15:54
2
450 kr
8/10 23:23:18
1
500 kr
11/10 18:53:06
3
600 kr
14/10 17:13:23
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier reinhold ljunggren skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5025 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:44
*
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
nr 852 7085
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Litografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Skärgård, 4/40, motivets mått: 37 x 28
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 oktober 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/10 17:13:40 | 1 | 400 kr |
8/10 17:15:44 | 2 | 300 kr |
8/10 17:15:54 | 2 | 450 kr |
8/10 23:23:18 | 1 | 500 kr |
11/10 18:53:06 | 3 | 600 kr |
14/10 17:13:23 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier reinhold ljunggren skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5025 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:44